Az U- vitamin nem annyira közismert, mint a többi vitaminunk ezért, ha velünk tart részletesen olvashat az U- vitamin fontosságáról. Az U-vitamin (metil-metionin) nevével ellentétben nem tartozik a vitaminok közé, valójában egy aminosav-származék. Vízoldékony vegyület, amelyet a szervezetünk nem képes eltárolni ezért a bevitt táplálékkal kell pótolnunk. A neve az angol fekély szó (ulcer) első betűjét jelöli, utalva fekélyellenes hatására, ugyanis az U- vitamin szedését feltételezett gyomorfekélygátló hatása miatt javallják, kúraszerűen alkalmazva.
Kinek ajánlott az U- vitamin szedése?
Az U- vitamin szerepe a szervezetben a nyálkahártya védelméhez kötődik: segít helyreállítani a gyomor és a bélrendszer károsodott nyálkahártyáját, csökkentheti a szervezetben kialakult gyulladásokat, egyes kutatások szerint szedésével megelőzhetjük a gyomorfekély kialakulását is. Az U- vitamin hiánya esetén nőhet a valószínűsége a bőrön és az emésztőrendszerben található fekélyek kialakulásának, sőt, az immunrendszerünk is legyengülhet.
Az U- vitamin, mint étrend-kiegészítő fogyasztását rendszerint azoknak ajánlják, akik refluxos panaszokkal, vagy már kialakult emésztőrendszeri fekéllyel küzdenek, de a betegségek megelőzésben és az emésztőrendszeri gyulladáscsökkentésben, a koleszterinszint csökkentésében is fontos szerepet játszhat. Szintén javallják még az U- vitamin fogyasztását a különféle betegségekből való felépülés támogatására, méregtelenítésre és aranyeres panaszok ellen is.
Táplálékkal bevitt U- vitamin
A káposzta, sárgarépa, zeller, petrezselyem, zöldhagyma, spárga, cékla, burgonya, brokkoli, fehérrépa tökéletes választás, ha fokoznánk az U-vitamin bevitelét. A tökéletes feszívódás érdekében ajánlatos ezeket a zöldségeket nyersen fogyasztani, mivel 30 perc főzés után a vegyület előnyös tulajdonságai általában csökkennek.
U- vitamin hiány
Az U-vitamin hiánya általában azonál figyelhető meg, akik nem fogyasztanak megfelelő mennyiséget a fent említett zöldségekből. Hiányakor a gyomor megnövekedett savassága észlelhető, ami fekélyekhez vagy más gyomorbetegségekhez is vezethet.
U- vitamin túladagolás
Az U-vitamin vízben oldódó vitamin, ezért nem marad meg sokáig a szervezetben, minden többlet, ami a szervezetünkbe kerül kiürül. Ezért nehéz az anyag túladagolásáról beszélni. Nem tanácsos azonban túlzásba vinni az U- vitamint tartalmazó étrend-kiegészítőket, mert nem helyettesíthetik a változatos és teljes értékű étrendet.
U- vitamint tartalmazó étrend-kiegészítők
Ha úgy érzi, hogy fontos lenne pótolnia az U- vitamint a Fitopolcokon megtalálja étrend-kiegészítő formájában.