Fűrészpálmáról bővebben, nem csak férfiaknak...
Sok hölgy vásárlónk körében elterjedt már a fűrészpálma használata, mert bizony nekünk is szükségünk van pozitív hatóanyagira. Ám még mindig sokakban vannak nyitott kérdések a témával kapcsolatban. Csokorba szedtem miért is van nekünk nőknek is szükségünk erre a csodás növényre.
A gyógynövény kivonata elsősorban 40 feletti férfiaknak ajánlott a prosztataproblémák kezelésére, illetve megelőzésére. Pozitívan hat a kiválasztó rendszerre, csökkentheti a kellemetlen tüneteket, a húgyúti problémákat, például a gyakori éjszakai vizelési ingert, a fájdalmas vizelést, a hólyag feszülését. Segít szabályozni az extra tesztoszteront, így megóvja a prosztatát a megnagyobbodástól. A fűrészpálmát tonizálónak is tartják, mert a prosztatában és a húgyúti traktusban erősíti és újjáépíti a szöveteket. A nők számára is hasznos a fogyasztása, hozzájárul a hormonok termelődéséhez, a szabálytalan ciklus normalizálásához, az ovuláció elősegítéséhez, ezzel a termékenység növeléséhez.
A női szervezet egészséges működésének, és különösképpen a reproduktív funkciók fenntartásának, feltétele a hormonális egyensúly megléte. Ennek részét képezik nem csak az olyan közismert női nemi hormonok, mint az ösztrogén és a progeszteron, de az androgének is (más szóval férfi nemi hormonok). Az androgének kis mennyiségben jelen vannak az egészséges női szervezetben is, a petefészek és a mellékvese termel ilyen hormonokat. Túlzott jelenlétük azonban férfias jellegű, azaz androgén tünetek megjelenéséhez vezet: pattanások, hajhullás, fokozott arc- és testszőr növekedés, agresszívebb magatartás, peteérési zavarok és meddőség alakulhatnak ki.
Az androgén hormonok túlsúlyából ered a fogamzóképes korú nők körében leggyakoribb endokrin rendellenesség, a policisztás ovárium szindróma (PCOS) is, amely többek között okozhat termékenységi problémákat. Fontos még kiemelni, hogy a PCOS-ben szenvedő nők szervezetében általában több a gyulladás, sőt, kutatások azt találták, hogy a gyulladásos markerek és a szervezetben keringő androgének között erős lineáris kapcsolat áll fenn. A gyulladás feltehetően kiváltó oka, de következménye is lehet a PCOS állapotának.
A gyulladás a PCOS mellett szerepet játszhat bizonyos egyéb reproduktív rendellenességek, meddőség kialakulásában is. A fűrészpálma anti-androgén és gyulladásellenes tulajdonságait in vitro (élő szervezeten kívül) és in vivo (élő szervezetben) végzett tanulmányokban egyaránt kimutatták. A gyógynövény a tudományos vizsgálatok alapján az 5-alfa-reduktáz enzim gátlása révén érheti el hatását, ugyanis ez az enzim felel a tesztoszteron dihidrotesztoszteronná (DHT) történő átalakulásáért.
A DHT a tesztoszteron mellett a másik fő androgén, de a tesztoszteronnál jóval potensebb. A DHT a tesztoszteronnál mintegy 5-10-szer erősebb androgénstimuláns hatással rendelkezik. Mindezek alapján érdemes fontolóra venni nőknek is a fűrészpálma kiegészítő használatát, anti-androgén hatása PCOS és egyéb androgén túlsúllyal járó állapotok esetén bizonyulhat hasznosnak, míg gyulladásgátló hatása általában a reproduktív zavarok esetén.
Próbáld ki te is még ma!
Várunk Fitopontjainkban, ahol további hasznos tanácsokkal is szívesen ellátunk!
Calendula Fitopont Széll Kálmán tér
Calendula Fitopont Etele Pláza
Calendula Fitopont Székesfehérvár
Üzleteinkben megtalálod a Batz papucsok széles választékát
Batz Zorka Eszterházy
Batz FC10 Klumpák
Batz Zenna Rose